Nasza Litania
  1. pl
  2. en
  3. fr
  4. pt

Czytaj więcej...

Strona poświęcona Paruzji czyli  OSTATECZNEMU przyjściu Pana Jezusa

13 marca 2022

Błękitne niebo nad światem

+JMJ

Drodzy Bracia i Siostry!

 

   Około sierpnia 2021 r. Pan Jezus przemówił do mnie następującymi słowami:

 

„Wydarzenia te wiszą nad wami niczym jastrząb na błękitnym niebie i tak samo jak jastrząb spada na ofiarę na ziemi, tak i spadną na was owe wydarzenia”.

 

   Co można odczytać z tych słów i dlaczego zostało użyte właśnie to porównanie? Zacznijmy od symbolu jastrzębia. Jest on drapieżnikiem, który atakuje znienacka - ten fragment zapewne z łatwością, każdy zrozumie (główne wydarzenia spadną znienacka). Można tu od razu dodać, że dla większości ludzi nagły ”zwrot akcji” będzie czymś nie lada zaskakującym, nie porównywalnym z obecną sytuacją. Co więcej - łatwo odczytujemy z tej części zdania, że właśnie nieprzygotowani staną się ofiarami jastrzębia - czyli wydarzeń. Swego czasu ks. Adam napisał piękne oratorium, które nawiązuje do tego elementu (w oratorium są biblijne panny z lampami). Kto choć trochę zna przyrodę wie, że jastrząb od czasu do czasu wydaje również dźwięki, które osoba o dobrym słuchu bez trudu wychwyci. Tak też będzie z osobami czujnymi - odczytają one znaki.

   Natomiast bardzo istotne jest, na jakim niebie znajduje się wspomniany ptak. Gdyby Jezus użył słów „burzowym” lub „pochmurnym” oznaczałoby to, że wydarzenia te ruszą, kiedy będzie apogeum zawieruchy, tymczasem błękitne niebo (symbol pokoju) wyraźnie wskazuje na to, że właśnie kiedy nastąpi „pozorne odprężenie” i wszystko będzie pięknie (znacie to - „ostatnia prosta” itp.) wydarzenia runą z ogromnym impetem. Pamiętajcie więc, że najniebezpieczniejsza część zacznie się od pozornego pokoju (chodzi raczej o kwestię militarną). Co jeszcze można odczytać z tego, krótkiego zdania? Np. to, że unoszący się wysoko ptak rzuca na ziemię cień, ale jest on raczej niewidoczny dla potencjalnych ofiar. Mogą go dostrzec tylko Ci, którzy spojrzą na wszystko z odpowiedniej perspektywy, wzniosą się niejako ponad ziemię i to, co się na niej dzieje. Mamy tu wreszcie same ofiary czyli gryzonie lub inne ssaki. Nie wiem czy wiecie, ale jastrzębie żywią się tylko w 10-15% ssakami. Pozostałą część ich diety stanowią ptaki. Czemu jest to istotne? W zdaniu użyto dookreślenie celu „ofiarę na ziemi” - czyli tych, którzy będą robić to, co robią gryzonie buszujące w trawie jedzą, biegają i swawolą… Nie jest to jeszcze koniec ważnych treści, które zawiera to z pozoru skromne zdanie. Jezus wskazując zdecydowanie mniejszą część diety jastrzębia daje nam wyraźnie do zrozumienia, że jeżeli ludzkość posłucha Jego głosu, to pierwsza faza oczyszczenia ziemi pochłonie jedynie 10-15% istnień ludzkich na świecie.

   W 2018 roku pisałem o tym, że III wojnę światową poprzedzi ogromny krach związany z rynkami i bankami. Później teatrem wydarzeń stanie się bliski wschód. Nie wiem czy samo pojawienie się zapaści rynkowej obudzi świat duchowo czy wyłącznie ekonomicznie - osobiście stawiam na to drugie. Jak bowiem niewielu ludzi w czasach materializmu dialektycznego wierzy jeszcze w to, że Bóg może do nas mówić? A może właśnie wiara w Boga i swego rodzaju dziecięcość jest niezbędna, aby nie być „gryzoniem” biegającym po ziemi tylko kimś, kto wzniesie się wyżej i dostrzeże choć subtelne to jakże wyraźne znaki? Pamiętajcie, że kiedy opadają emocje, ludzie przestają działać – upodabniają się tym samym do myszy, które tracą czujność, a odchodząc zbyt daleko od schronienia mogą stać się łatwym łupem.

   Z powyższego tekstu można wyciągnąć jeszcze jeden wniosek - że jedno prawdziwe zdanie z Nieba zawiera ogrom treści w przeciwieństwie do mało wartościowych choć czasem pięknych tekstów pochodzących od ludzi.

 

Z Panem Bogiem,

Tomasz, 13 marca 2022

 

PS Do szukających dziury w całym. Nie jestem ornitologiem – ptakami nie interesuję się prawie wcale, nie miałem również pojęcia, co składa się na dietę jastrzębi.

 

 

 

Copyright © 2019 

All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.