Nasza Litania
  1. pl
  2. en
  3. fr
  4. pt

Czytaj więcej...

Strona poświęcona Paruzji czyli  OSTATECZNEMU przyjściu Pana Jezusa

12 sierpnia 2022

GŁÓD...?

    Ostatnio przestraszeni ludzie szybko przesyłają sobie filmik, pokazujący coś co wygląda jak odgórnie nakazane niszczenie żywności na polach, a nawet w sklepach. Ponieważ wisi on na portalu cenionej telewizji, wydaje się tym bardziej prawdopodobny, a nawet pewny, tymczasem jest... sprytnie zrobioną karykaturą rzeczywistości i takim jej wykrzywieniem, żeby wzbudzała popłoch. Chociaż więc zawiera niektóre wiadomości (obrazy) prawdziwe, to właśnie po to, żeby uwiarygodniły nieprawdziwe. Ma on, być może, oddziaływać na widzów podobnie jak pokazywanie czołgów na ulicach pustego chińskiego miasta!
    To prawda, że ogólnoświatowy głód ma być dopuszczony przez Boga dla oczyszczenia świata – symbolizuje go apokaliptyczny jeździec na koniu z wagą w ręku i ogłoszeniem o cenach produktów – jednak jego podłoże będzie wielorakie i przyjdzie on w różnym czasie. Nawet jeśli więc konstruktorzy „nowego świata" chcą nim się posłużyć do swoich celów, aktualnie nie dawajmy im tej satysfakcji, że damy im się przerazić takimi filmikami i będziemy łapać się za głowę w przekonaniu o tak ogromnej potędze ich władzy, że nikt jej się nie oprze. Wierzmy w zwycięstwo Wszechmogącego Boga i Jemu ufajmy w trudnych chwilach. „Kto się w opiekę odda Panu swemu... nie przyjdzie na niego żadna straszna trwoga"!
    Co nie znaczy, że mamy pozostać tylko widzami, biernie przyglądającymi się wydarzeniom w oczekiwaniu na mannę z nieba. Dziękujmy Bogu za to, że dał nam Polakom urodzaj owoców i warzyw i dobrze je wykorzystajmy mimo tak wysokich cen. Zróbmy jak najlepszy użytek z reszty dóbr które mamy i dopóki jeszcze je mamy.
    Niech Was Bóg błogosławi.

    Redakcja „Iskry z Polski", 11 sierpnia 2022

 

Copyright © 2019 Wydawnictwo Iskra z Polski.  All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.