Nasza Litania
  1. pl
  2. en
  3. fr
  4. pt

Czytaj więcej...

Strona poświęcona Paruzji czyli  OSTATECZNEMU przyjściu Pana Jezusa

31 grudnia 2021

NOWY ROK BIEŻY…

   Drodzy Uczestnicy naszej misji, związanej z „Iskrą z Polski”, oraz wszyscy nasi Drodzy Czytelnicy!

   W mijającym właśnie roku otrzymaliśmy od Was – tak w sferze duchowej, jak i materialnej – wiele dobra, które pomogło nam trwać na posterunku i służyć Bogu oraz Wam samym. Nieraz borykaliśmy się z trudnościami i brakami, lecz wszyscy robiliśmy co było możliwe, więc za te możliwości i za te owoce Bogu Najwyższemu dziękujemy, a za niedociągnięcia przepraszamy.

   W Nowym Roku będziemy musieli uczestniczyć w wojnie między Niebem a piekłem, coraz bardziej się rozpalającej. Nie lękamy się jej jednak, ponieważ jej wynik – ostateczne zwycięstwo Boga w duszach ludzkich i w świecie – jest pewny, a i pomocy z Nieba nigdy nam nie zabraknie.

   W oparciu o to przekonanie życzymy Wam, żebyście w Nowym Roku wykorzystali wszystkie czekające na Was łaski Boże, zmobilizowali wszystkie swoje siły, jak też w swoim otoczeniu znaleźli ludzi jednego ducha. Razem z nimi trwając na modlitwie i umacniając się wzajemnie, o wiele łatwiej przetrwacie nawet najtrudniejsze chwile starego świata i doczekacie NOWEGO, WSPANIAŁEGO zgodnie z Bożym planem.

   U progu Nowego Roku zechciejcie przyjąć tę garść refleksji.

– Wielu ludzi nas zawiodło, i to nawet ci na najwyższych urzędach i stanowiskach, ale Bóg – nigdy, Jego więc się trzymajmy, Jemu zawsze ufajmy, a na miarę naszej ufności będzie nas obdarowywał.

– Nie przekreślajmy nawet tych, którzy wydają się nam najgorsi, gdyż Pan Jezus do końca tak postępował z Judaszem: cieszyły Go nawet najmniejsze jego wysiłki w kierunku dobra. Tak i my: surowo nie osądzajmy, bo nie czytamy w sercach, a najmniejszą iskierkę dobra rozdmuchujmy, na ile to możliwe. Wtedy Bóg poprowadzi dalej swoje dzieło.

– Skrzętnie korzystajmy z każdej chwili czasu, który jest jak cisza przed burzą, aby dotrzeć na czas do brzegu, zanim mogłoby być za późno. Dziękujmy Bogu za to, że wciąż jeszcze czeka na nas i na nasze działania, że chce wysłuchiwać naszych modlitw, mogących wpłynąć na bieg wydarzeń.

– Ponieważ stary świat będzie teraz przemijał na naszych oczach zgodnie z Bożym planem –

– nie żałujmy go, nie płaczmy nad nim i nie trzymajmy się kurczowo tego co spróchniałe;

– jego resztki wykorzystajmy dla okazania miłości Bogu i bliźniemu, co będzie zapisane w naszej księdze życia wiecznego;

– bądźmy w swoim otoczeniu – coraz bardziej rozgorączkowanym, sfrustrowanym, przestraszonym – ludźmi Ducha Świętego, którego jednym z owoców jest pokój; prośmy o to;

– zostaliśmy stworzeni na ten właśnie czas, a nie inny, więc na nic nie narzekajmy, lecz starajmy się osiągać pełnię świętości w tych właśnie warunkach – Bóg na to czeka;

– czujmy się nadal apostołami czasów ostatecznych, wykorzystując wszystkie możliwe środki i sposoby działania: codzienny krzyż, modlitwy, słowo tak mówione, jak i zawarte w naszych publikacjach, osobisty przykład. Czyż nie czujemy, jak właśnie teraz Niebo nam w tym pomaga i jak wiele od nas oczekuje?

– jak już o to prosiliśmy, włączajmy się w potężną modlitwę błagalną o przyśpieszenie Paruzji i nadejścia Nowego Świata, bo na taką modlitwę czeka w tej chwili Bóg.

– Bądźmy czujni i nie dajmy się zwodzić nikomu: ani ludziom, którzy pod pozorem leczenia chcą nas zabić, ani politykom knującym za naszymi plecami, ani nawet teologom, którzy zechcą nas przekonywać o możliwości uzyskania pomocy od rzekomych „kosmitów”, z antychrystem włącznie, który zechce się podawać za jednego z nich. Oplatają nas oszustwa diabła i jego wysłańców, z pewnością książę ciemności ma jeszcze wobec nas rozbudowane plany…

   Nie oczekujcie od nas, Drodzy, że zabierzemy głos we wszystkich nurtujących Was sprawach i kwestiach, choć doceniamy Wasze zaufanie, jakim nas darzycie. Jesteście stale w naszych modlitwach, więc ufamy, że otrzymacie światło z Nieba żeby nie błądzić, jak też wszystkie potrzebne łaski, żeby dobrze wypełnić swoje powołanie. Niech Was Bóg błogosławi!

 

Redakcja „Iskry z Polski”, 31 grudnia 2021

 

 

Copyright © 2019 

All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.