Nasza Litania
  1. pl
  2. en
  3. fr
  4. pt

Czytaj więcej...

Strona poświęcona Paruzji czyli  OSTATECZNEMU przyjściu Pana Jezusa

11 listopada 2021

Pytania i odpowiedzi cz. 1

Dziś zaczynamy cykl "Pytania i odpowiedzi". Opracowane przez znajomego kapłana. Oczywiście tak jak już wspomnieliśmy mają one charakter otwarty.

 

AUTORYZOWANY ZAPIS ROZMOWY KILKU OSÓB W LIPCU 2021 R.

Legenda: X – ksiądz nam znany, P – pytanie lub dopowiedzenie ze strony któregoś z uczestników,  O – odpowiadająca na pytania osoba świecka.

(X:) Jest około stu pytań, więc bardzo dużo, niektóre bardzo szczegółowe. I muszę od razu powiedzieć, że ja nie jestem specjalistą od wszystkiego. Jeżeli na przykład ktoś zapyta: „Proszę księdza, czy mam kupić zapałki, czy mam kupić zapalniczkę na ciężkie czasy, czy co jeszcze? – krzesiwo…?”. Wiecie, że jest coś takiego jak krzesiwo (turystyczne, harcerskie) – można nim w każdej chwili wykrzesać ogień, taka zapalniczka bez gazu. Mogę odpowiedzieć, że krzesiwo zawsze zda egzamin. Zapałki – oczywiście, dopóki można je jeszcze kupić. Teraz jest bardzo mało miejsc, gdzie można kupić zapałki, przynajmniej większą ilość. Odpowiedziałbym pytającemu: czerp doświadczenie z Chorwacji, gdzie były straszne walki bratobójcze. Jeżeli ktoś miał butlę gazu i do niej dorobił sobie odpowiednia rurkę, żeby ładować zapalniczki gazowe, to miał wielki skarb. Pół miasta szło do niego, kolejka się ustawiała, żeby napełnić zapalniczkę, bo nie mieli czym rozpalać ognia. Przynosili mu za to różne rzeczy: jakieś jajko, jakiś kawałek chleba czy inną żywność.

Moim zadaniem jest duchowe przygotowanie – „mostek kapitański”. Przygotowanie osobiste podwójne. Wszyscy wiedzą, że chodzi o spowiedź generalną, ponieważ to wiem i tego doświadczyłem przy spotkaniu z Panem Jezusem. Kto będzie po takiej spowiedzi z całego życia, gdy On jako Sędzia się objawi (wszystkim w tej samej chwili), szczęśliwi będą ci, którzy będą w ten sposób duchowo przygotowani. Chociaż zobaczą skutki swoich czynów – każdej myśli, słowa czy uczynku – to nie będą zbytnio cierpieć z tego powodu, bo Pan Jezus im powie; „Obmyłem cię w swojej Krwi”. Także ten, kto nie miał za sobą spowiedzi generalnej, ale będzie w stanie łaski uświęcającej, będzie z tego powodu szczęśliwy, ale te miliony ludzi, które będą w grzechu ciężkim, będą w szoku. Zobaczyć diabła w sobie – to będzie szok! Zobaczyć miejsce, na które się zasłużyło, gdyby się w tym momencie umarło, więc w piekle…! Miejsce w piekle jest przygotowane, gdybyś w tym momencie umarł, czy też dalej w ten sam sposób żył. Wielu nazywa to „ostrzeżeniem”, ale to będzie ten sam sąd, który przechodzi się po śmierci.    Ten sąd szczegółowy jest omówiony na filmie (pośmiertny sąd szczegółowy, tyle że bez śmierci). Ile czasu po nim Pan Bóg da ludziom na poprawę, tego dokładnie nie wiemy, może kilka miesięcy. Po tym „ostrzeżeniu” ludzie podzielą się na nawracających się (szukających okazji do pokuty, do spowiedzi) i na prześladowców. To będzie straszna masakra, gdyż po tym sądzie ci, którzy odrzucą Jezusa, wyjdą z niego opętani. To będzie straszne, bo ci pierwsi będą pytać, szukać: „Czy słyszałeś o jakimś księdzu, który gdzieś tam w podziemiu może mnie wyspowiadać z całego życia?”, a ci drudzy będą księży wyszukiwać, a gdy się jakiś pokaże – zabijać, mordować. Gdy życie będzie zagrożone, wszyscy ważnie wyświęceni kapłani, także nie podlegający jurysdykcji biskupów, a nawet zawieszeni w swoich czynnościach, mogą być szafarzami sakramentów.

W czasie tych prześladowań uderzy asteroida i wszystkich powali na kolana, zdruzgoce miasta, otworzy podziemne zbiorniki wód, więc prześladowania ustaną. Jeżeli ktoś będzie zamknięty w arce ocalenia i będzie mógł się spokojnie modlić, będzie szczęśliwy.

 

 

Copyright © 2019 

All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.